HISTORIE - představení, která již nehrajeme

Hříčka pozdního léta

Jan Kačer

Do předměstského hotýlku přijíždí na pozvání dávné milenky muž žijící 30 let v cizině. Ocitl se uprostřed příprav na slavnost a setkání s lidmi, kteří před mnoha lety znamenali v jeho životě mnoho. Čeká ho řada překvapení a i on mnohá překvapení připraví.

Zajímavé příběhy šesti zdánlivě náhodně setkajících se lidí s mnoha komickými situacemi završí svatba, která všechny spojí v přátelskou rodinnou pospolitost.

Hra je o hledání přátelství, o hledání a nalezení domova, o lásce 

  

Příběhy žijí střídavě:

Táňa Fischerová / Lenka Termerová Jitka Smutná / Kateřina Burianová Adéla Kubačáková Nina Divíšková Jan Vlasák / Radek Valenta / Martin Kubačák Jan Kačer, který hru i režíroval 

Hudba: Petr Skoumal

Herce oblékla a scénu upravila Jana Kunzová

Produkce Andrea Machová, PARTIDA o.s.

     

 

 

 

William Shakespeare: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ

Shakespeare ve své bláznivé komedii spojuje svět “nadpřirozených bytostí”se světem lidským, svět fantazie se světem reality, lásku i nenávist, a to vše za letní noci v athénském lese. A právě “genius loci” amfiteátru pod gotickým hradem v Lokti, činí atmosféru inscenace jedinečnou a neopakovatelnou. Speciální osvětlení dělá z inscenace i vizuální podívanou. Sen noci svatojánské je napsán o mladých lidech. Dravost, akčnost a energie mladého hereckého souboru nenechají diváky vydechnout. Sen, který se Vám bude zdát, je bláznivý, bizarní, fyzický, krutý, ale především očistně komický. Uprostřed léta, uprostřed přírody - přijďte snít.


Překlad: Martin Hilský
Režie: Pavel Khek, Martin Vokoun
Dramaturgie tereza Dobiášová
Scénografie a kostýmy: Dragan Stojčevski
Hudba: Tomáš Sýkora
Produkce: Andrea Machová

Obsazení:
Theseus,Oberon: Jan Horák
Hippolyta,Titanie: Diana Šoltýsová
Egeus, Klubko: Vojtěch Štulc
Hermie, Střízlík: Barbora Janatková
Lysandr,Poříz: Jiří Panzner
Demetrius, Píšťala: Jindřich Nováček
Helena, Fortel: Henrieta Hornáčková
Puk, Filostrates: Jan Holík
Elf: Magdalena Bianka Ištoková

 

 

MESDAMES &MESSIEURS DEBURAU!

 Jean Gaspard Deburau – největší postava světové pantomimy, rodák z Kolína. Smutná hvězda, hrdina lidu, bílý pierot, který rozdával smích a zapomnění. Budeme Vám vyprávět příběh o tom, jak je trpké rozdávat radost.

Svěží a pestrá letní inscenace o kouzelném světě divadla v sobě kloubí nově vyprávěný příběh tragického klauna, oslnivá pantomimická čísla a mocnou, živě zpívanou hudbu Vladimíra Franze o životě největší postavy světové pantomimy a českého rodáka Jeana Gasparda Deburaua. Přijďte se pobavit a vychutnat si nevšední setkání dvou odlišných hereckých stylů nastupující divadelní generace.

 

Text: Tereza Dobiášová
Režie: Pavel Khek
Hudba: Vladimír Franz
Produkce: PARTIDA o.s. Andrea Machová, HOO DOO Production s.r.o.
Hrají:
v roli Deburaua Radim Vizváry, dále hrají M. B. Ištoková, Diana Šoltýsová, Jan Holík, Jiří Panzner, Vojtěch Štulc, Jan Horák, Jakub Tvrdík a další
Projekt vznikl pod záštitou Borise Hybnera.